Naprogramovaný pre trvalú udržateľnosť.

Číslo 1 v tíme Team Century nie je nič iné ako tanečný robot a pomocník – Spot! Pridajte sa k nám a spolu sa dozvieme viac o Spotovi a jeho veľkých snoch o pomoci planéte. Pre nás v automobilke Hyundai znamená trvalá udržateľnosť viac než len vytváranie ekologickejších zajtrajškov. Trvalá udržateľnosť znamená aj vytváranie inovatívnych riešení pre budúcnosť, ktoré pomáhajú ľuďom každý deň. Vezmite si napríklad Spota. Spot, ako jedna z najpokročilejších robotických technológií na svete, vznikol na to, aby bol život ľudí bezpečnejší a jednoduchší. Tento inovatívny robot je teraz hrdým členom tímu Team Century a nás to mimoriadne teší.

Spot, štvornohý robot Boston Dynamics vo farbách Hyundai Team Century otvárajúci dvere.

Prečo SPOT?

Spot získal miesto v Team Century, pretože tento robot rozširuje náš dosah ako ľudských bytostí a je stelesnením nášho motta Progress for Humanity (Pokrok pre ľudstvo). A čo viac, inšpiruje aj ďalšiu generáciu a má silný záväzok k trvalej udržateľnosti!
Spot, štvornohý robot Boston Dynamics vo farbách Hyundai Team Century s číslom 1.

Hráč Team Century.

So správnym naprogramovaním neexistujú takmer žiadne obmedzenia v tom, ako môže Spot pomôcť ľuďom v ich každodennom živote. Poďme sa dozvedieť viac o tomto neuveriteľnom robotovi a hráčovi tímu Team Century.

FAQ

Spot:

“Ahoj, ja som Spot! Som obratný mobilný robot, ktorý sa môže dostať takmer všade, kam sa dostane aj človek. Moje štyri nohy a systém počítačového videnia mi pomáhajú chodiť po nerovnom alebo náročnom teréne, ísť hore a dole po schodoch a vyhýbať sa prekážkam v ceste."
 

"Moji operátori môžu používať tablet, aby ma vodili po okolí, ale môžem byť naprogramovaný tak, aby som niektoré úlohy vykonával autonómne a úplne sám, aj keď nie sú nablízku ľudia, ktorí by mi pomohli. A keď tvrdo nepracujem v priemyselných oblastiach, tak sa rád zabávam a tancujem so všetkými svojimi robotickými priateľmi.“

 „Moje futbalové schopnosti ešte nie sú úplne naprogramované, takže keď som na ihrisku, väčšinou zostávam pri tanci a zábave. Ale pre mňa a mojich priateľov robotov je naším najväčším cieľom ochrániť ľudí v nebezpečenstve a pomôcť im, aby bola ich práca bezpečnejšia a jednoduchšia. Môžem ísť na miesta, ktoré môžu byť pre ľudí nebezpečné, ako sú jadrové zariadenia, chemické a priemyselné závody a vysokonapäťové elektrárne, aby som im pomohol skontrolovať všetky dôležité zariadenia a ubezpečiť sa, že všetko funguje správne. Navštevujem veľa stavieb, aby som pomáhal stavať digitálne modely nových budov, a rád chodím do školy – niekoľko mojich priateľov žije na univerzitách po celom svete a pomáhajú inšpirovať ďalšiu generáciu robotikov a povzbudzovať deti, aby sa venovali kariére v STEM.“

„Chcem pomôcť vybudovať trvalo udržateľnejšiu budúcnosť pre všetkých mojich ľudských priateľov. Verím, že roboty môžu prispieť k tomuto cieľu tým, že pomôžu automatizovať prácu mimo časov špičky a v odľahlých oblastiach, čo znižuje spotrebu energie. Vykonávam pravidelné kontroly vo výrobných prevádzkach, aby som pomohol minimalizovať poruchy zariadení, čo môže zabrániť únikom a pomôže vyhnúť sa škodlivým a neplánovaným emisiám. A niektorí z mojich priateľov robotov, ako napríklad Stretch, môžu pomôcť logistickým spoločnostiam maximalizovať efektivitu a znížiť množstvo odpadu pri balení a preprave produktov a materiálov do celého sveta. Každý rok sa v mojej domovskej krajine vyrobí približne 500 miliónov paliet a roboty ako Stretch eliminujú ich potrebu, čo tiež odstraňuje potrebu 88 miliárd stôp baliacej fólie používanej každý rok na zabezpečenie tovaru, ktorý na nich. A keďže sú palety vyrobené na 90 % z masívneho dreva, môžeme tiež zachrániť stromy a doplniť životné prostredie kyslíkom, ktorý je podľa mňa ľudský ekvivalent mojej elektrickej batérie!”

Dres Hyundai Team Century s číslom 1 patriaci Spotovi.

Spot:

 „Nehovoríte vy ľudia vždy, že číslo 1 je najlepšie?! Vo väčšine športov pozícia číslo 1 znamená, že vediete tím, a to je to, čo sa snažím reprezentovať vo svete robotiky."
 

"Som prvý robot, ktorého spoločnosť Boston Dynamics vyslala do skutočného sveta, takže dúfam, že budem ambasádorom, ktorý dokáže predstaviť mobilné roboty globálnemu publiku a ukázať ľuďom, ako im môžeme pomôcť pri plnení užitočných úloh. Moji priatelia a ja si predstavujeme budúcnosť, v ktorej roboty pomôžu obohatiť životy ľudí a prispejú k cieľu automobilky Hyundai, ktorým je vytvoriť Progress for Humanity.”