Kapitán, ktorý ukazuje cestu

Naším lídrom pre Team Century je anglická futbalová legenda Steven Gerrard. Posaďte sa s naším číslom 8 a zistite, čo pre neho znamená byť kapitánom tímu Team Century. Dosiahol takmer všetko, čo človek môže vo futbale dosiahnuť, a momentálne trénuje klub Premier League Aston Villa. Gerrard spojil svoje sily s nami a teraz nasleduje vo svojom živote ďalší veľký cieľ: The Goal of the Century.

Anglický futbalista Steven Gerrard, člen tímu Hyundai Team Century ako tréner na postrannej čiare na štadióne.
 1. Anglický futbalista Steven Gerrard, člen Hyundai Team Century oslavujúci.

  Skutočná futbalová legenda.

  Bývalý kapitán tímu FC Liverpool a anglickej reprezentácie vie, ako viesť ľudí, ako ich inšpirovať a ako strieľať skvelé góly. Ako jedna z mála veľkých futbalových hviezd odohral Gerrard 16 zo svojich 17 profesionálnych rokov vo svojom rodnom meste v klube, ktorému patrí jeho srdce. Gerrard vždy dával svoj klub na prvé miesto bez toho, aby na seba upozorňoval. V priebehu rokov odmietal veľké ponuky od iných klubov, pričom si znova a znova vyberal svoj klub a fanúšikov. Preto sú lojalita a solidarita hodnotami, ktorými je Steven Gerrard známy, a práve týmito hodnotami sa zapája aj do nášho tímu Team Century.

 1. 1
 1. Steven Gerrard, člen Hyundai Team Century, oblečený v tričku Team Century, pozerajúci sa doprava.

  Dávať naspäť komunite.

  Gerrard bol na ihrisku ukážkovým lídrom a fanúšikovia ho uznávajú ako hráča aj trénera. Podporuje iniciatívy, ktoré bojujú proti chudobe detí (Football For Change), online zneužívaniu (Hope United) a rasizmu (Enough by PFA). V roku 2011 dokonca založil Nadáciu Stevena Gerrarda na pomoc mladým ľuďom a deťom v núdzi v dôsledku choroby, rozpadu rodiny, zdravotného postihnutia, pouličných aktivít či finančného alebo vzdelanostného znevýhodnenia.

 1. 1
 1. Steven Gerrard, člen Hyundai Team Century, oblečený v tričku Team Century, pozerajúci sa hore.

  Ochraňujúci tento svet pre budúcnosť.

  Navyše ako otec štyroch detí vie, aké dôležité je zachovať tento svet pre budúce generácie, čo z neho robí dokonalého lídra tímu Team Century. Sadli sme si s ním, aby sme sa dozvedeli viac o najväčšom góle, ktorý strelil na ihrisku, a čo pre neho znamená The Goal of the Century a číslo jeho dresu.

 1. 1

FAQ

„V kariére som strelil veľa gólov, ale ten najvýznamnejší bol asi na 1 : 3 vo finále Ligy majstrov proti AC Miláno. Treba uznať, že to nebol najokázalejší gól, ale asi jeden z najdôležitejších. Po prvom polčase, ktorý sme prehrali 3 : 0, odštartovala náš návrat do zápasu moja hlavička deväť minút po začiatku druhého polčasu. Po mojom góle sme potom strelili ďalšie dva góly, aby sme sa dostali až k penaltovému rozstrelu a napokon k víťazstvu v Lige majstrov.“

 

„Ako otec štyroch detí je jedným z veľkých cieľov môjho života chrániť svet pre budúce generácie. Ako kapitán tímu Team Century chcem ísť príkladom tak, ako som to robil v čase futbalovej kariéry a v súčasnosti ako tréner. Chcem inšpirovať ľudí, aby každý deň robili to najlepšie. Viem, že futbal má silu pohnúť ľuďmi a pomôcť im spojiť sa, aby dosiahli náš spoločný veľký cieľ.“

Steven Gerrard, člen Hyundai Team Century, oblečený v tričku Team Century s jeho číslom 8.

Číslo 8.

„Číslo 8 má pre mňa zvláštny význam. Nosil som ho odmalička a odvtedy v každej fáze mojej kariéry. Stojí za mnou a za tým, kým som. A čo viac, číslo 8 má v každom tíme osobitný význam.“

"Ako hráč s číslom 8 hráte v strede poľa, a preto ste srdcom každého tímu. Vy tvoríte hru: bránite útoky protivníkov, bojujete v súbojoch, vyhrávate lopty a presnými prihrávkami pripravujete góly útočníkom. Hráč s číslom 8 preberá všetky tieto úlohy a vždy ukazuje cestu. Pre mňa ako kapitána tímu Team Century je teda 8 perfektné číslo.”